Florentina Ciherean, a doua în proba de 3000 m la etapa finală a Naţionalelor de atletism

Florentina Ciherean de la CSM Bistriţa a reuşit să treacă a doua linia de sosire în proba de 3000 m, la etapa finală a Campionatelor Naţionale de atletism dedicate juniorilor 2, cu timpul de 10:11.76. Bistriţeanca a terminat doar a noua în proba de 1500 metri. La 800 m, Maria Burduhos de la CSM Bistriţa s-a clasat a zecea.

La băieţi, cele mai bune clasări le-a avut Răzvan Silaş de la LPS Bistriţa (locul 8 în probele de 800 m şi 1500 m).

Echipa LPS Bistriţa - Bopgdan Florean, Răzvan Silaş, Ionuţ Zăgrean, Daniel Flore – a terminat pe locul 7 proba de 4x2 tururi.

Competiţia găzduită de Sala de atletism din Bucureşti a reunit la start 428 de atleţi, dintre care 172 la feminin şi 256 la masculin, de la 103 de cluburi.