Gloria Bistriţa- Concordia Chiajna 1-2

Gloria Bistriţa a pierdut miercuri după-amiază, scor 1-2, cel de-al doilea meci de pregătire din stagiul de la Braşov. Echipa antrenată de Nicolae Manea a deschis scorul prin Ţârcă în minutul 52. Chiajna a egalat după reuşita lui Ghionea din minutul 65, iar Serediuc a adus victoria echipei sale două minute mai târziu.

În prima repriză au intrat pe teren Oghinciuc, Peteleu (Bamba 29), Daniel Stan, William Canon, Fernando Cafasso, Marcio, Romario, Roberto Ayza, Markisio, Cornel Predescu şi Laio.

Echipa din repriza secundă: Filip Lăzăreanu, Bamba, Canon (Săndei 70), Daniel Stan, David Reano, Florin Ţârcă, Bărbulescu, Andrei Enescu, Alex Stan, Donathan şi Florin Bratu.

Următorul meci amical va avea loc vineri, ora 17:30, când Gloria Bistriţa va evolua în compania formaţiei FC Milsami Ursidos (prima ligă din Republica Moldova).