La Sângeorz-Băi, malurile râului Someș au fost ecologizate de elevii de la Liceul Teoretic “Solomon Halițǎ” și ADI Deșeuri, alături de parteneri
Iubim natura, ne place curațenia, ne bazǎm pe partenerii noștri și, împreunǎ, facem Bistrița-Nǎsǎud un județ mai curat!
Alături de elevii frumoși și harnici de la Liceul Teoretic “Solomon Halițǎ” din Sângeorz-Bǎi am ecologizat malurile râului Someș din zona Lunca Mare și zona Deltă - afectate de abandonul de deșeuri în naturǎ.
Elevii au conștientizat importanța păstrării unui mediu curat, au învățat despre importanța colectǎrii selective a deșeurilor, despre cum putem proteja resursele reciclând deșeurile, cât și despre faptul că natura trebuie îngrijită și respectată.
Pǎstrând natura curatǎ, suntem mai sǎnǎtoși și contribuim la un viitor mai bun pentru copiii noștri!
Alături de noi, ADI Deșeuri Bistrița-Nǎsǎud, în această activitate au fost partenerii noștri de la Terasteel și am beneficiat de sprijinul Primăriei Sângeorz-Băi.
Sperăm ca aceste acțiuni să inspire comunitățile din județul nostru și exemplul nostru să fie urmat și în alte zone.
Îi felicităm și totodată le mulțumim elevilor pentru implicarea și hărnicia lor și le dorim mult succes la șoală!
Respecți natura - te respecți pe tine!
ADI Deseuri Bistrita-Nasaud
Citiţi şi:
- Cristian Niculae: Felicitări elevilor şi cadrelor didactice de la Liceul "Solomon Haliţă" Sângeorz-Băi, implicaţi în campania națională ”Curățăm România!”
- Cristian Niculae, director ADI Deșeuri: Respectul pentru natură și pentru mediul în care trăim trebuie arătat și în faptă!
- La mulţi ani, prof. VARVARA SÎNGEORZAN, director al Liceului Teoretic „Solomon Haliţă” Sângeorz-Băi!
- La mulţi și fericiți ani doamnei prof. VARVARA SÎNGEORZAN, director al Liceului Teoretic „Solomon Haliţă” Sângeorz-Băi!
- Liceul Teoretic “Solomon Haliță” Sângeorz-Băi, oaspeţi din Norvegia şi Polonia
Adaugă comentariu nou