Lemnărie distrusă de un incendiu. pe str. Memorandumului din Bistrița

Un incendiu a cuprins, la primele orele ale dimineții, o anexă gospodărească, o lemnărie, în municipiul Bistrița, pe strada Memorandumului. La caz au fost alocate două autospeciale de stingere și un echipaj de prim ajutor SMURD.
Potrivit ISU BN; în apropierea zonei afectate erau parcate opt autoturisme, acestea nefiind afectate de incendiu, fiind protejate de pompieri. În interiorul anexei, pe o suprafață de aproximativ 50 metri pătrați, erau depozitate mai multe bunuri, inclusiv o butelie.

Cauza probabilă a incendiului este un scurtcircuit produs la un cablu electric.

Adaugă comentariu nou

 
Design şi dezvoltare: Linuxship
[Valid RSS] Statistici T5