Felicitări! Telceanca Andreea Tătar, distinsă cu titlul de Miss Inteligență, la Moineşti
Joi, 03/09/2023 - 13:26
Ediția a VI- a Concursului Naţional cu participare Internaţională “Miss Moineşteanca 2023”, unic în ţară sub acest format, a adus concurente din 9 judeţe ale ţării şi din Republica Moldova. 11 fete au intrat în această competiție pentru a câștiga titlul de "Miss Moineșteanca". O tânără din Bistrița-Năsăud a fost printre premiantele concursului.
Andreea Tătar de la Liceul Tehnologic Telciu a fost desemnată ,,Miss Inteligență " în cadrul consursului Miss Moineșteanca. Andreea, împreună cu colegul ei, Bogdan Dologa, a purtat în cadrul probelor şi portul popular şi au jucat specific Ţării Năsăudului.
Felicitări !
Citiţi şi:
- MISS SOMES
- Se caută Miss Someş
- Coroana Zamfirei, dusă în Africa
- Se caută frumoasa Bistriţei
- Vrednic este! Arhiepiscopul Irineu l-a hirotonit întru preot pe Andrei Tătar. Îi urăm tânărului păstor să fie înţelept, responsabil şi cu multă dragoste pentru credincioşi, la fel ca tatăl lui, părintele Liviuţ Tătar, din Dipşa

Meniu principal
Ultimele stiri
Cultura
În „Foaia poporului” (anul VIII, nr. 17), din 23 aprilie (6 mai) 1900, ce apărea la Sibiu, citim un...
Comentarii
Vizitator -
Joi, 16:38
Motto:
“Îi plâng pe proști și proștii mă înving.”
(Ana Blandiana- Eclipsă)
Guvernările...
Simple Man -
Joi, 09:49
Avioanele unui primar și ale altora ca el!
Birișan Ciprian Valentin -
Mie, 23:17
Întru mulți și fericiți ani, părinte Mugurel!
Birișan Ciprian Valentin -
Mie, 23:16
La mulți și fericiți ani, părinte Mugurel!
Samus panta rhei -
Mie, 08:30
Someșul Mare coboară din vechea Rodnă, domol.
Someșul, un râu de munte, cu plastic și cu nămol....
Aniversări
În ceas aniversar, adresăm calde urări de bine prietenei noastre Flavia Tomi, coordonar de proiecte Asociaţia Salva din Madrid.
La ceas aniversar, gândurile nostre de bine se îndreaptă către preacucernicul părinte IOAN MUGUREL URIAN, preot paroh la Unirea.






















Adaugă comentariu nou