Reţinuţi pentru bateriile auto furate
Vin, 03/30/2012 - 13:29
Janos C., în vârstă de 20 ani, şi Daniel T., în vârstă de 24 ani, din Bistriţa au fost reţinuţi pentru 24 de ore, pentru săvârşirea infracţiunii de furt calificat, urmând a fi prezentaţi Judecătoriei Bistriţa cu propunere de arestare preventivă.
În cadrul cercetărilor efectuate de către lucrători din cadrul Biroului de Investigaţii Criminale, cei doi au fost identificaţi drept suspecţi pentru comiterea unor fapte de furt din autoturisme (nouă acumulatori auto), săvârşite în data de 20/21.03.2012 şi 26/27.03.2012. În timp ce tinerii se reculeg, poliţiştii de la Biroul de Investigaţii Criminale continuă cercetările.

Meniu principal
Ultimele stiri
Cultura
Uniunea Scriitorilor din România, Filiala Cluj – reprezentanța Bistrița-Năsăud, Casa de Cultură a...
Comentarii
Leon Pintea -
Mie, 22:01
Necesitatea de a avea un doctorat trebuie sa conditioneze doar promovarea in zona universitata si...
cititor -
Mie, 11:59
Aspectul trist și glumeț este că o serie de universitari, considerați serioși, a achiesat la...
Autotomie -
Mar, 23:54
Nu de păr, ci de coadă. Crezi că întreaga viață a tras șopârla de coadă, să vadă cum i se desprinde.
Relu -
Mar, 15:45
Si totuși …Prin anul 2019, Lacul Colibița a fost golit parțial. Se spunea atunci că lucrările de...
cititor -
Mar, 14:04
În ce limbă este scrisă poezia doamnei scriitoare, căci eu nu o prea înțeleg, deși vorbesc și eu...
Aniversări
Cu ocazia aniversării zilei de naștere, transmitem cele mai călduroase felicitări și urări de bine domnului PAUL ŞTIR, primar al comunei Căianu Mic.
Bunul Dumnezeu să vă dăruiască har duhovnicesc, preacucernice părinte DUMITRU ŞTIR, preot paroh la Măluţ.
În ceas aniversar, adresăm doamnei prof.























Adaugă comentariu nou