Un copil din Bistriţa, cercetat pentru că a furat un Rotweiller şi un Pitbull
Joi, 01/24/2013 - 10:22
La numai 13 ani, un minor din Bistriţa este suspectat pentru comiterea a patru furturi, fapte petrecute pe parcursul anului 2012.
„B. I. de 13 ani din Bistriţa este suspectat că a sustras un câine din rasa Boxer – Rotweiller, prejudiciul creat şi recuperat fiind de 600 lei; un câine din rasa Pitbull, prejudiciul creat fiind de 400 lei şi două biciclete, care de asemenea, au fost recuperate şi restituite proprietarilor în urma cercetărilor”, explică inspectorul Antonela Gorgan, purtător de cuvânt al Inspectoratului de Poliţie Bistriţa-Năsăud.
În acest dosar, cercetările sunt efectuate de poliţiştii de la Biroul Investigaţii Criminale.
Citiţi şi:
- Proprietarul unui câine agresiv sancționat de jandarmii năsăudeni
- Tânăr reținut, doi câini Pitbull au fost plasați în adăpost! Dosar penal pentru pregătirea și participarea la lupte între câini
- Adolescent din Bistriţa, reţinut pentru furturi de 9.000 lei
- Ce-i mai place puşcăria… La trei zile de le “eliberare”, s-a apucat de furat
- Sucevean cercetat pentru două spargeri de 80.000 lei
Meniu principal
Ultimele stiri
Cultura
Comentarii
Rus Augustin -
Sâm, 11:46
prin 1976 am fost și eu la câteva cursuri la „Ștefan Gheorghiu”. Îmi amintesc de prof. Leonte...
un cititor oarecare -
Vin, 06:49
Dl. Gheorghe Moldovan, sau G. Moldovan, după cum se mai semnează, o îndeamnă pe nu știu ce doamnă...
un cetatean -
Joi, 15:23
Odihna vesnica!
prof. Vasile G -
Joi, 14:35
Cei care puteți ierta, iertați; cei care nu puteți, lăsați-le toate,cu decență în seama lui...
Aniversări
În zi de naștere, gândurile noastre bune se îndreaptă spre doamna profesor Reghina Mariana Poenar, directorul Clubului Copiilor Beclean.
La mulți ani domnului profesor Ștefan Cira, directorul Școlii Gimnaziale "George Coșbuc" din Coșbuc!
Cele mai calde urări aniversare se îndreaptă spre domnul profesor Ștefan Cira, directorul Școlii Gimnaziale "George Coșbuc" din Coșbuc.
Cele mai sincere urări aniversare îi transmitem doamnei profesor Claudia-Maria Iuja,
Adaugă comentariu nou