Aproape de coma alcoolică, conducând prin Negrileşti
Joi, 05/16/2013 - 10:01
Un tânăr din Cluj-Napoca este cercetat penal de poliţiştii de la Secţia 5 Poliţie Rurală Petru Rareş, după ce a fost depistat beat la volan.
M. G. de 32 ani din Cluj-Napoca a fost oprit în trafic miercuri seara, pe DJ 170, în Negrileşti. Acesta conducea un autoturism având o îmbibaţie alcoolică de 1,52 mg/l alcool pur în aerul expirat. Clujeanul a refuzat recoltarea de probe biologice în vederea stabilirii alcoolemiei.
“Poliţiştii au întocmit dosar penal pentru comiterea infracţiunilor de conducere pe drumurile publice a unui autovehicul cu o alcoolemie peste limita legală şi refuz de recoltare probe biologice în vederea stabilirii alcoolemiei”, explică inspectorul Antonela Pop, purtător de cuvânt al Poliţiei bistriţene.
Citiţi şi:
- Şofer din Prundu Bârgăului, care emana halenă alcoolică, cercetat după ce a refuzat testarea cu etilotestul
- La volan, aproape în comă alcoolică
- Valerian, aproape în comă alcoolică
- Bărbat din Romuli, prins conducând pe „interzis”, în Bistriţa, băut şi fără permis de conducere!
- La 72 ani, cu dosar penal pentru alcoolemie de 0,85 mg/l
Meniu principal
Ultimele stiri
Vin, 21:45
(Video) Năsăud: Proiecte care schimbă orașul Vin, 20:13
Maşină lovită de tren la Lechinţa Cultura
Sâmbătă si duminică 20-21 septembrie 2025, în orașul Torino, din Italia s-a desfășurat...
Comentarii
cornelia munteanu -
Vin, 11:40
Un om si un dascal desavarsit,cu dragoste pt. profesie si elevi,amintire vesnica cu aduceri aminte...
Pop MariusNicolae -
Joi, 23:42
O pierdere grea,pentru Biserica Greco-Catolică din România și de pretutindeni și pentru enoriași!...
Rus Augustin -
Joi, 09:20
Am avut privilegiul de a admira la Muzeul de istorie al României din București, la secția Tezaure,...
Zapartan Nicolae -
Joi, 08:27
Multumesc pentru tot.Sanatate și bucurii la toată lumea.
Ștefan Ghioc -
Mie, 21:47
Felicitări Cercului ASTRA Tiha Bârgăului și Despărțământului ASTRA Bârgău. Vă doresc succes în...
Aniversări
În zi de naștere, transmitem calde urări de bine doamnei profesor Alina Lucreția Sălvan, director al Liceului Economic Năsăud.
În zi de naştere, îi urăm îndrăgitului interpret al cântecului năsăudean CRISTIAN POMOHACI, multă sănătate, împliniri şi bucurii!
La mulţi ani!...
Draga noastră Livia,
La mulți ani cu sufletul plin de lumină și inima învelită în iubire!
In Memoriam
„La mulți ani!, Școală minunată.
Adaugă comentariu nou