Pieton accidentat mortal, la Maieru
Lun, 03/10/2014 - 12:02
Un bărbat în vârstă de 71 ani din Maieru a decedeat, în uram unui accident de circulaţie petrecut duminică, pe DN 17D, pe raza localităţii.
A.V., în vârstă de 71 de ani, s-a angajat în traversarea drumului public prin loc nemarcat şi fără să se asigure, fiind accidentat de maşina condusă de .
S.T., în vârstă de 20 de ani, din localitate.
“Faţă de tânărul în vârstă de 20 de ani a fost întocmit dosar penal pentru săvârşirea infracţiunii de ucidere din culpă”, se arată în comunicatul IPJ BN.
Citiţi şi:
- Biciclist accidentat mortal, în Prundu Bârgăului
- Un bărbat a fost accidentat mortal, aseară, la Podirei
- Accident mortal, într-o pădure din Dumitriţa
- Două tragedii, într-o singură oră, la Prundu Bârgăului. Pieton accidentat mortal, un bărbat inconştient, cu arsuri
- Un bărbat de 35 de ani, din Sângeorz-Băi, accidentat mortal, între Mititei și Salva

Meniu principal
Ultimele stiri
Cultura
Uniunea Scriitorilor din România, Filiala Cluj – reprezentanța Bistrița-Năsăud, Casa de Cultură a...
Comentarii
Leon Pintea -
Mie, 22:01
Necesitatea de a avea un doctorat trebuie sa conditioneze doar promovarea in zona universitata si...
cititor -
Mie, 11:59
Aspectul trist și glumeț este că o serie de universitari, considerați serioși, a achiesat la...
Autotomie -
Mar, 23:54
Nu de păr, ci de coadă. Crezi că întreaga viață a tras șopârla de coadă, să vadă cum i se desprinde.
Relu -
Mar, 15:45
Si totuși …Prin anul 2019, Lacul Colibița a fost golit parțial. Se spunea atunci că lucrările de...
cititor -
Mar, 14:04
În ce limbă este scrisă poezia doamnei scriitoare, căci eu nu o prea înțeleg, deși vorbesc și eu...
Aniversări
Cu ocazia aniversării zilei de naștere, transmitem cele mai călduroase felicitări și urări de bine domnului PAUL ŞTIR, primar al comunei Căianu Mic.
Bunul Dumnezeu să vă dăruiască har duhovnicesc, preacucernice părinte DUMITRU ŞTIR, preot paroh la Măluţ.
În ceas aniversar, adresăm doamnei prof.























Adaugă comentariu nou