PDL s-a aliat cu ţărăniştii la Petru Rareş şi Negrileşti
Joi, 04/26/2012 - 13:30
Partidul Democrat Liberal a parafat două alianţe electorale cu Partidul Naţional Ţărănesc Creştin Democrat, în comunele Petru Rareş şi Negrileşti.
„Alianţa pentru viitor în comuna Petru Rareş” are drept simbol un măr, fiind semnată de liderii locali democrat-liberali şi ţărănişti. În schimb, „Alianţa pentru Negrileşti” are ca semn electoral trandafirul democrat-liberal, iar deasupra un ochi vigilent de ţărănist.
Şi uite aşa, secretarul general al Partidului Democrat Liberal, deputatul Ioan Oltean, care nu întrevedea nicio alianţă electorală a formaţiunii în Bistriţa-Năsăud, a acceptat, finalmente, ajutorul PNŢCD în cele două localităţi.
Citiţi şi:
- Peste 5500 de bistriţeni candidează la alegerile locale
- Vezi câte mandate au obţinut partidele politice şi independenţii în fiecare localitate!
- Cum s-au împărţit cele 754 de mandate de consilier local în Bistriţa-Năsăud!
- Ionel Tompa (purtător de cuvânt ALDE): Faptul că Cioloş este urmaşul lui Maniu şi Coposu e o blasfemie. Ţărăniştii şi liberalii au fost adversari
- Alianţa pentru Bistriţa-Năsăud va merge pe liste comune la Consiliul Judeţean, în Bistriţa, oraşe şi 47 de comune!

Meniu principal
Ultimele stiri
Dum, 17:44
Haideți pe la noi! Dum, 17:24
Elena M. Cîmpan: Examene și superstiții Dum, 17:21
Elena M. Cîmpan, Poemul săptămânii Dum, 07:22
La mulți ani domnului MARIUS-IOAN CIONCU, din cadrul Consiliului Județean Bistrița-Năsăud! Sâm, 17:02
Sara Alesia Niculai. Excelența construită prin muncă și pasiune- povestea unei eleve de excepție Sâm, 09:53
Andrei Marga: Schimbarea lumii Cultura
Comentarii
Emilia Sirlincan -
Dum, 13:33
Minunat și înțelept cuvânt! Să ne trăiți sfințite părinte! Doamne ajută!
Ana Maria Haja -
Dum, 11:58
Bună ziua! Aș vrea să știu, dacă se poate, cat ar costa un abonament pt 30 zile și unde , mai exact...
victor Stir -
Vin, 22:59
Un cărturar cu o întindere culturală înfiorătoare!
Mult succes!
Vasile Ciurgăuan -
Vin, 22:02
Bunul Dumnezeu să-l ierte și să-l odihnească in pace. A fost Directorul Școlii și profesorul meu de...
Vasile Ciurgăuan -
Vin, 22:01
Bunul Dumnezeu să-l ierte și să-l odihnească in pace. A fost Directorul Școlii și profesorul meu de...
Aniversări
Sănătate, bucurii şi împliniri, în zi de naştere, transmitem domnului MARIUS-IOAN CIONCU, din cadrul Consiliului Judeţean Bistriţa-Năsăud.
La mulţi...
La popas aniversar, ne alăturăm celor care îi transmit sincere urări și felicitări doamnei avocat Monica Săsărman, consilier Cabinet Președinte...
În zi de naștere, adresăm calde urări de bine domnului colonel inginer Cristian Bucur, inspector șef al Inspectoratului pentru Situații de Urgență...























Adaugă comentariu nou