Președintele Radu Moldovan s-a alăturat celor peste 600 de tineri de la LPS Bistrița la marșul "Dependent de o viață sănătoasă"!
Mie, 04/26/2023 - 07:57
Președintele Consiliului Județean Bistrița-Năsăud, Emil Radu Moldovan, a fost alături de sportivii CS Gloria 2018 BN și a peste 600 de tineri, la marșul “Dependent de o viață sănătoasă”, organizat de Liceul cu Program Sportiv Bistrița. S-a dorit astfel "să se tragă un semnal de alarmă că viața merită trăită frumos, iar sportul poate fi una dintre cele mai bune motivații, spre o viață sănătoasă".
"Felicitări, domnului inspector școlar general, Cristian Nicula, doamnei inspector Rodica Drăgus, conducerii Liceului cu Program Sportiv Bistrița, domnului director Octavian Guiu, domnului director adjunct, Grigore Leonte, profesorilor coordonatori, prof. Iuliana Pașca, prof. Daniela Nechifor, domnului Horațiu Pașca, antrenorul principal al echipei de handbal, CS Gloria 2018 BN, tuturor dascălilor si elevilor, implicați în organizarea acestui proiect, în care viața și sănătatea au prioritate. Continuați să faceți inițiative care să vină în sprijinul și dezvoltarea tinerilor.", a fost mesajul președintelului Consiliului Județena Bistrița-Năsăud, Emil Radu Moldovan.
Citiţi şi:
- Dependent de o viață sănătoasă. Polițiștii, parteneri în proiectul Liceului cu Program Sportiv Bistrița
- Primarul Ioan Turc: "Masă sănătoasă" și pentru elevii bistrițeni!
- Peste 10.000 de elevi din 26 de unități de învățământ din Bistrița-Năsăud beneficiază de Programul naţional "Masă sănătoasă"
- O "Masă sănătoasă" pentru aproape 1000 de elevi bistrițeni!
- Daniel Suciu: 19 școli din județ, în programul "Masă Sănătoasă"! Din Bistrița, școlile gimnaziale nr. 4 și nr. 7!

Meniu principal
Ultimele stiri
Cultura
În timp ce întreaga lume sportivă trăiește emoțiile Campionatului Mondial de Fotbal, lumea...
Comentarii
danutz -
Sâm, 16:24
mai NENOROCITILOR ...cum sa atribui distinctii ucigasilor ...???RUUUUSIIINE !!
un cetatean -
Vin, 16:35
Bogdan Ivan a demonstrat ca e mereu pe contrasens! Dar ca orice pesedist tupeist, falos si mincinos...
Poiana Mărului -
Joi, 22:45
D-na Alina, aveți mare dreptate! Sunt convins că ați parcurs presa românească din a doua jumătate a...
Tudor Ion -
Mie, 20:53
Felicitari campionului mondial ardelean , care prin origini de paternitate ete OLTTEAN PUR SANGE.!
Rus Augustin -
Mie, 13:18
Multe ne spun tradițiile, ... oare mai suntem capabili să le înțelegem ?
Ne pot ajuta...
Aniversări
Astăzi este o zi specială pentru ing. Ioan Cătălin Păun, director executiv al Direcției pentru Agricultură a județului Bistrița-Năsăud.
Ziua de dumneavoastră de naștere, doamna prof.
Astăzi e o zi specială pentru domnul Ioan Zăgrean, fost subprefect al județului Bistrița-Năsăud. Ne alăturăm celor care îi transmit calde urări...























Adaugă comentariu nou