Profesorul de matematică Luca Răzoare, din Silivașu de Câmpie, a plecat în veșnicie
Cu durere în suflet, ne despărțim de domnul profesor de matematică Luca Răzoare, din Silivașu de Câmpie, care a trecut poarta veșniciei în al 84-lea an de viață. Generații de elevi îi sunt recunoscători pentru educația primită la Silivașu de Câmpie, acolo unde a fost și director al școlii pentru o perioadă de timp. A condus destinele Centrului de librării din municipiul Bistrița, dar și al Taberelor școlare. A fost un profesionist desăvârșit, un coleg de nădejde, un bun părinte.
Dumnezeu să-l odihnească în pace!
***
Pentru cei care vor să îi aducă un ultim omagiu anunțăm că slujba de priveghi va avea loc sâmbătă, 20 iunie, de la ora 19, la Capela din Silivașu de Câmpie, iar înmormântarea va fi oficiată duminică, 21 iunie, de la ora 13.
FIul Tiberiu Luca Răzoare
Citiţi şi:
- Felicitări! Adriana Răzoare, două premii importante pentru Liceul de Muzică
- Silivaşu de Câmpie, în sărbătoare. Cântecul, jocul şi portul de pe Câmpie, în festival de aproape jumătate de secol. Oficialităţile judeţene, alături de primarul Ioan Cămărăşan şi comunitate
- Modernizarea drumului judeţean Visuia-Silivaşu de Câmpie, estimată la peste 2 milioane euro
- La mulţi ani, viceprimarului din Silivaşu de Câmpie, AVRAM CORNEA!
- La mulţi ani, primarului comunei Silivaşu de Câmpie, IOAN TIBERIU CĂMĂRĂŞAN!
























Comentarii
Drum bun spre veșnicie domnule profesor, răsplată cerească după fapte.
Condoleanțe familiei.
Prof. Rus Augustin
Bunul Dumnezeu să-l ierte și să-l odihnească in pace. A fost Directorul Școlii și profesorul meu de matematică. Un dascăl MARE la propriu și la figurat, excelent pedagog si matematician exigent ! Nu suporta leneșii si mediocritatea ! A fost un exemplu de demnitate pentru elevii săi. Nu-l voi uita in veci ! Somn ușor tovarășe profesor !
Bunul Dumnezeu să-l ierte și să-l odihnească in pace. A fost Directorul Școlii și profesorul meu de matematică. Un dascăl MARE la propriu și la figurat, excelent pedagog si matematician exigent ! Nu suporta leneșii si mediocritatea ! A fost un exemplu de demnitate pentru elevii săi. Nu-l voi uita in veci ! Somn ușor tovarășe profesor !
Adaugă comentariu nou