Profesorul EMIL NISTOR, din Năsăud, condus, azi, pe ultimul drum
† Cu neţărmuită durere în suflet ne despărţim de iubitul nostru soţ, tată, bunic, cel care a fost prof. EMIL NISTOR.
Slujba de înmormântare va avea loc vineri, 9 octombrie, ora 12.00, la Capela cimitirului din Năsăud.
„Odihna cea veşnică dă-i lui Doamne şi lumina cea fără de sfârşit să-i strălucească”. Să se odihnească în pace.
Soţia Monica şi fiicele – Ancuţa şi Camelia
..........................................
† Asociaţia Culturală Astra, Despărţământul Năsăud, prin profesor Ioan Seni – preşedinte, împreună cu toţi membrii astrişti năsăudnei, anunţă plecarea la cele veşnice a celui care a fost prof. EMIL NISTOR, preşedinte Cerc Astra Colegiul Naţional „George Coşbuc” şi Cerc Astra oraş Năsăud.
Dumnezeul să-l aibă în paza sa şi sincere comdoleanţe familiei îndoliate.
Membrii Astra Năsăud
.....................................
Profesorul Emil Nistor s-a născut în Năsăud în 11 noiembrie 1943, iar în anul 1966 a absolvit Facultatea de Fizică a Universităţii „Babeş-Bolyai”. Din 1967 a lucrat ca profesor de fizică la Liceul „George Coşbuc” Năsăud, până la pensionare, fiind mulţi ani şef de catedră, dar şi inspector şcolar metodist.
Citiţi şi:
- La mulți ani dlui Ionuț Nistor, managerul Casei de Cultură "Liviu Rebreanu" Năsăud!
- Vernisajul expoziţiei „Impresii de călătorie”, în prezenţa primarului Mircea Romocea
- După 30 de ani, Ioan Seni s-a retras de la conducerea ASTRA. De azi, Despărţământul Năsăud are un nou președinte. Universitarul Ioan Chirilă, invitat special la sărbătoare
- Florile de mai astriste, de la Năsăud, au ajuns la a opta ediţie
- Nelu Nistor, expoziţie la 70 de ani
Adaugă comentariu nou