Rezultate remarcabile pentru sportivii de la Shotokan Dojo Năsăud la Aiud!

În perioada 3-4 iunie 2017 a avut loc la Aiud, Ediția a XX-a a Cupei Dojokan la Karate WKC. Competiția, una de talie națională, cu tradiție, a fost organizată sub egida Federației Române de Karate WKC și găzduită de Clubul CS Dojokan Activ, din Aiud.
Competiția, planificată în calendarul competițional a fost ultima verificare înainte de Campionatul Național pentru cadeți, juniori și seniori, care va avea loc la București. La această competiție au participat și sportivii din cadrul Clubului Sportiv Shotokan Dojo din Năsăud care au obținut rezultate remarcabile la această competiție.
Urs Lucian - kata – mentiune”
Acestea sunt rezultatele sportivilor de la Shotokan Dojo în cadrul Cupei Dojokan la Karate WKC. Năsăudeanul Raul Brezoi, sportivul Clubului Shotokan Dojo Năsăud, dublu medaliat cu aur la Cupa Dojokan Aiud, la probele de Kata și Kumite. Felicitări și le urăm succes pe mai departe sportivilor antrenați de sensei Ionel Brezoi!