Robert Sighiartău: Iubim România! Ne rugăm pentru România!
Sâm, 03/14/2020 - 19:16
Secretarul general al Partidului Naţionapaal Liberal, deputatul Robert Sighiartău, a postat două mesaje "altfel", în aceste momente cu o încărcătură aparte pentru întreg mapamondul.
Într-o primă etapă, parlamentarul bistriţean a precizat că "Ne rugăm pentru România", apoi a făcut referire la imaginea zilei în lume, "un steag italian inscripţionat cu mesajul "Tutto andra bene" - "Totul va fi bine", care a devenit un simbol al speranţei în timpul crizei coronavirusului", steag care atârna la geamul unui apartament din Roma, vineri,13 martie. De altfel, la comentarii, a apărut şi desenul unei fetiţe românce, care transmite acelaşi mesaj în ambele limbi.
Aşadar, să fim responsabili şi încrezători în Dumnezeu.
Citiţi şi:
- Deputatul Robert Sighiartău, la evenimentul "National Prayer Breakfast": Ideile fundamentale care ne unesc cu adevărat- Dumnezeu, familia și România!
- Robert Sighiartău, alături de tinerii naţional-liberali: Vreau să cred că în TNL există oameni cu principii care la un moment dat vor conduce România!
- Deputatul Robert Sighiartău: Suntem alături de premierul Florin Cîțu care trebuie susținut pentru dezvoltarea și modernizarea fiecărui loc din România!
- Deputatul Robert Sighiartău (PNL): Dumnezeu să dea tuturor gândul cel bun și să binecuvânteze România! La mulți ani, dragi români!
- La mulţi ani, Beclean! La mulţi ani, România!

Meniu principal
Ultimele stiri
Joi, 15:40
Colegiul Tehnic Infoel Bistrița va pilota planuri-cadru alternative! Reforma începe în clasă! Joi, 14:49
Digitalizarea proceselor societatii ALPINBISTBOLOG SRL prin achizitionarea de echipamente Cultura
„În noaptea aceea a Sfântului Ion de vară, se schimbă crângul cerului după porunca cea înaltă și...
Comentarii
Poiana Mărului -
Joi, 22:45
D-na Alina, aveți mare dreptate! Sunt convins că ați parcurs presa românească din a doua jumătate a...
Tudor Ion -
Mie, 20:53
Felicitari campionului mondial ardelean , care prin origini de paternitate ete OLTTEAN PUR SANGE.!
Rus Augustin -
Mie, 13:18
Multe ne spun tradițiile, ... oare mai suntem capabili să le înțelegem ?
Ne pot ajuta...
Cristian cel Mare -
Mar, 22:57
Un reportaj genial care demonstreaza inca odata ca boul si incultul nu poate procesa informatia de...
Maxim Morariu -
Mar, 22:19
Va multumesc din suflet pentru cuvintele si gandurile frumoase, care ma onoreaza, domnule Victor...
Aniversări
Astăzi e o zi specială pentru domnul Ioan Zăgrean, fost subprefect al județului Bistrița-Năsăud. Ne alăturăm celor care îi transmit calde urări...
La ceas de sărbătoare, preacucernice părinte Ioan Drăgan, preot la Parohia Ortodoxă Maieru II, vă adresăm urări de sănătate și îndelungate zile...
La popas aniversar, adresăm Preacuviosului Părinte Irineu Paneș, Starețul Mănăstirii Bichigiu din Țara Năsăudului, gândurile noastre de bine.























Comentarii
Sper sa stai mata si toti cei care sunteti astazi la putere, numai in genunchi si sa va rugatzi zi si noapte ... ca voi politrucii care nu ati luat masurile extreme inca de la inceput, asa cum a zis domnul Basescu, ne-ati adus aici in aceasta stare , permitandu-le tuturor celor plecati aiurea prin " lume " sa fuga acuma inapoi " acasa " , total incontrolabil .
Daca-i opreati la granitza si nu permiteati absolut nimanui sa intre fara o carantina stricta... nu ajungeam aici .
Practic, nu se puteau carantiniza 90.000 de oameni sau și mai mulți. Situația este cea care este.
Draga Robytza, atat de mult " iubitzi " voi Romania... ca ne-ati bagat in " starea de urgentza " cu priceperea voastra , ba mai mult, am vazut ca ati inceput sa-i aduceti cu avioanele militare acasa ... pe " diaspretzii " nostri dragi, care vau votat ... si " adunandu-i " in sperantza ca si la alegerile care urmeaza, vor vota tot cu voi .
Si... draga " Alcis " ... " Situatia este cea care este " ... deci asa trebuia sa fie " ... si n-avem decat sa crapam ...?!
Foarte unteresanta optica au " diasporetzii " astia ai nostri, la contribuit cu bani la fondurile sociale ( pensii, concedii medicale, scoli, camine ptr copii si batrani, pensii , asistentza sociala ) contribuie la straini si in Romania cu absolut NIMIC , da... cand o " patzesc " isi aduc aminte ca-s romani si toti fug inapoi sa se trateze la spitalele noastre si sa ne infecteze pe toti .
Adaugă comentariu nou