Accident la ieșirea din Sângeorz-Băi spre Ilva Mică. Trei persoane transportate la spital
Dum, 06/25/2023 - 00:42
Un echipaj de pompieri, un echipaj SAJ și echipajul de terapie intensivă mobilă SMURD au intervenit la iesirea din localitatea Sângeorz-Băi spre localitatea Ilva Mică la un accident rutier produs între două autoturisme.
Echipajele au găsit la fața locului trei victime, două prezentau fracturi la membrele inferioare, iar a treia prezenta un traumatism de sold si lombar. (Victimele sunt în vârstă de aproximativ 50, 32 respectiv 25 ani).
Toate cele trei victime vor fi evacuate spre UPU Bistrita pentru îngrijiri medicale suplimentare.
Citiţi şi:
- Accident la ieșirea din Sângeorz-Băi spre Ilva Mică. Trei persoane transportate la spital
- Maşină, în care se afla şi un sugar, răsturnată la ieşirea din Ilva Mică!
- Accident la ieșirea din Ilva Mică, unde o mașină s-a răsturnat!
- Accident rutier cu 3 victime la Sângeorz-Băi
- Accident la Ilva Mică. O mașină a ajuns în apă

Meniu principal
Ultimele stiri
Mie, 13:17
Solul fertil al culturii someșene Mie, 12:01
Poveștile copilăriei la Bistrița Cultura
Pe solul fertil al scenei culturale someṣene, a izvorât cu cinci ani în urmă, din...
Comentarii
Rus Augustin -
Mar, 21:14
„Dacă n-ar fi Eminescu ... ”
un cetatean -
Mar, 15:36
Este momentul potrivit sa scapati de pesedistii din PNL!
Iuliu -
Mar, 15:14
Motto:
"Luptînd ca tot românul să prospere,
Partidul nostru-i un partid de soi
Şi dacă interesul...
Cititor -
Mar, 14:25
Pentru producerea acestor accidente ar trebui inculpați toți primarii legați de minunăția tehnică...
Mariana Lesanu -
Mar, 07:11
La mulți ani unei prietene și. colege deosebite, un profesor de excepție și un om cu suflet frumos...
Aniversări
La popas aniversar, adresăm calde urări domnului Dumitru Bendean, primarul comunei Miceștii de Câmpie.
Astăzi este o zi deosebită pentru doamna Voichița Suciu, asistent medical care, de peste 20 de ani, își dedică activitatea îngrijirii și ocrotirii...























Adaugă comentariu nou