Delia, Baniciu, Dor Românesc, la Festivalul usturoiului în Ținutul Contelui Dracula. Program complet

Festivalul usturoiului în Ținutul Contelui Dracula
1-3 septembrie 2017
 PROGRAM

Vineri, 1 septembrie 2017

15:00 – 19:00 Tabăra festivalului: Târgul Produs în Bistrița-Năsăud (invitați – Asociații partenere din alte județe)
Lupii Apoulonului: exerciții ale legionarilor romani, reprezentații ale Legiunii a XIII-a Gemina, tir cu arcul, lupte de gladiatori, reconstituiri de bătălii, dansuri de inspirație dacică și romană, ateliere interactive în tabăra trupei
Jocuri și ateliere de creatie Scenica pentru copii
Ateliere de împletit părul, tatuaje temporare și picturi pe față
Concursuri, demonstrații, activități sportive, aventură și surprize din partea Contelui

Scenă:
15:00 - 17:00 Animație DJ
17:00 – 17:30 Deschiderea oficială
17:30 – 19:00 Animație DJ
19:00 – 19:45 Muzică live: Trupa „Big City”
Seară folk:
19:45 – 21:15 Vasile Bancea și Borzos Sorin
21:30 – 22:30 Mircea Baniciu
22:30 – târziu în noapte J Animație DJ

Sâmbătă, 2 septembrie 2017

11:00 – 19:00 Tabăra festivalului:
Târgul Produs în Bistrița-Năsăud (invitați – Asociații partenere din alte județe)
Garda Apulum - Lupii Apoulonului: exerciții ale legionarilor romani, reprezentații ale Legiunii a XIII-a Gemina, tir cu arcul, lupte de gladiatori, reconstituiri de bătălii, dansuri de inspirație dacică și romană, ateliere interactive în tabăra trupei, demonstrație de gastronomie antică, cu degustare
Jocuri și ateliere de creatie Scenica, poarta spre arte
Ateliere de împletit părul, tatuaje temporare și picturi pe față Motor race
Concurs de bărbăție
Alte concursuri (concursul costumelor și personajelor, vânătoare de vrăjitoare) demonstrații, activități sportive, aventură și surprize din partea Contelui

Scenă
11:00 - 17:00 Animație DJ
17:00 – 17:15 Deschiderea programului
17:15 – 18:50 Animație DJ
18:50 – 19:00 ZUMBA – Axel and the Roses
19:00 – 19:10 Show: Cheers All Stars - Bistrița
19:10 – 20:10 Muzică live: Trupa Take Five
20:30 – 20:45 Paradă cu torțe – Lupii Apoulonului
20:45-21:30 Petrecerea vrăjitoarelor cu DJ Wanda şi Mary Ann Sax (Dress code: mister şi seducţie, vrajitoare și vampiri)
21:30 – 22:10 Recital Delia
22:10 - târziu în noapte Petrecerea vrăjitoarelor cu DJ Wanda şi Mary Ann Sax

Duminică, 3 septembrie 2017

12:00 – 20:00 Tabăra festivalului:
Lupii Apoulonului: exerciții ale legionarilor romani, reprezentații ale Legiunii a XIII-a Gemina, tir cu arcul, lupte de gladiatori, reconstituiri de bătălii, dansuri de inspirație dacică și romană, ateliere interactive în tabăra trupei
Jocuri și ateliere de creatie Scenica pentru copii
Atelier confecționat cruciulițe
Demonstrații, activități sportive, aventură și surprize din partea Contelui
Târgul Produs în Bistrița-Năsăud (invitați – Asociații partenere din alte județe)


13:00 – 15:00 Concurs gastronomic Super Chef în Ținutul Contelui Dracula

14:00 *** Drumeție pe urmele Contelui Dracula – Coord. Prof. Ioan Bâca

Scenă

13:00 – 13:15 Deschiderea programului. Prezentatori Virginia Linul și Marian Gruștor
13:15 – 16:00 Ansambluri folclorice din județul Bistrița-Năsăud: Grupul vocal de muzică tradițională al Liceului de Muzică ,,Tudor Jarda” din Bistrița, Ansamblul Folcloric ,,Măgureanul” din Măgura Ilvei, Ansamblul Folcloric ,,Cununa Someșană” din Maieru, Formația de jocuri bărbătești din Dumitrița, Formația de călușari din Budacu de Sus, Ansamblul ,,Cununa grâului” din Ocnița, Formația de dansuri populare ,,Dor de pe câmpie” din Silivașu de Cîmpie, Ansamblul Folcloric ,,Plaiurile Bârgăului” din Prundu Bârgăului, Ansamblul Folcloric ,,Colibița-Tihuța” din Bistrița Bârgăului, Ansamblul Folcloric ,,Flori bârgăuane” din Josenii Bârgăului.

16.00: Ansamblul Profesionist Dor Românesc
Solişti: Mirela Petruş, Domnica Dologa, Ioachim Spân, Oana Matei, Anuţa Motofelea, Cristina Retegan, Nicu Cioancă
Dirijor: Urs Anghel
Coregraf: Adrian Paşcu

Adaugă comentariu nou

 
Design şi dezvoltare: Linuxship
[Valid RSS] Statistici T5