Gloria a terminat la egalitate, 1-1, la Craiova

Gloria Bistriţa a terminat la egalitate, scor 1-1, partida disputată în compania formaţiei CSU Craiova, în prima etapă a din Liga a II-a.

Oltenii au marcat primii prin Ivan Dragicevic, în minutul 26, iar Gloria a reușit egalarea după golul marcat de Budăcan, în minutul 49.

Pentru Gloria au evoluat: Albuţ (cpt.) – Țârcă, D. Matei, Hlinca (Fizeşan 65), Polgar (D. Sănmărtean 83) – Budăcan, R. Mărginean, Feher (M. Stancu 46), M. Chiţu – Curtuiuş, Antonache.

CS U Craiova: Brac - Cârjă, Fl. Pătraşcu, Ljubinkovic, I. Stancu - Ad. Ionescu, Opriţa (62 Precup), Dragalina - Dragu (69 Cr. Ganea), Sin - Dragicevic (83 A. Voinea). Antrenor: Erik Lincar.

În următoarea rundă, Gloria va juca pe teren propriu cu Minerul Motru, care a învins în prima etapă cu 4-0, în meciul cu CS Mioveni.