Miercuri, 6 martie, se va colecta SACUL ALBASTRU pentru deșeurile reciclabile din hârtie / carton în municipiul Bistrița și în localitățile componente!
Lun, 03/04/2024 - 12:02
Având în vedere prima săptămână întreagă din luna februarie, programul de colectare a deșeurilor reciclabile din municipiul Bistrița și localitățile componente, începe miercuri, 06 MARTIE 2024, prin colectarea sacului albastru.
Vă rugăm să scoateți din timp sacul albastru pentru deșeurile reciclabile din hârtie carton în fața porții, fie cu o seară înainte, fie dimineața devreme. Este posibil ca pe anumite trasee, mașina de colectare pentru sacul albastru să ajungă după-masă sau seara.
Dacă aveți o cantitate mai mare de deșeuri reciclabile din hârtie / carton, puteți să depuneți aceste deșeuri în saci transparenți, iar operatorul de salubritate Supercom va ridica aceste deșeuri în programul de colectare de miercuri!
Vă rugăm să NU AMESTECAȚI deșeurile reciclabile între ele și SĂ RESPECTAȚI inscripționările de pe recipienții de colectare. De asemenea, vă rugăm să respectați programul de colectare și să NU SCOATEȚI alte tipuri de deșeuri – cum ar fi pubela galbenă sau sacul verde. Miercuri 06 MARTIE 2024 se vor colecta STRICT deșeurile reciclabile din hârtie / carton.
Puteți consulta noul program de colectare pentru fiecare localitate din județ pe www.adideseuribn.ro sau la telefon 0263.944 – Dispecerat Supercom.
Haideți să să dăm valoare deșeurilor și să facem Bistrița-Năsăud un județ mai curat!
ADI Deșeuri Bistrița-Năsăud
Vă rugăm să scoateți din timp sacul albastru pentru deșeurile reciclabile din hârtie carton în fața porții, fie cu o seară înainte, fie dimineața devreme. Este posibil ca pe anumite trasee, mașina de colectare pentru sacul albastru să ajungă după-masă sau seara.
Dacă aveți o cantitate mai mare de deșeuri reciclabile din hârtie / carton, puteți să depuneți aceste deșeuri în saci transparenți, iar operatorul de salubritate Supercom va ridica aceste deșeuri în programul de colectare de miercuri!
Vă rugăm să NU AMESTECAȚI deșeurile reciclabile între ele și SĂ RESPECTAȚI inscripționările de pe recipienții de colectare. De asemenea, vă rugăm să respectați programul de colectare și să NU SCOATEȚI alte tipuri de deșeuri – cum ar fi pubela galbenă sau sacul verde. Miercuri 06 MARTIE 2024 se vor colecta STRICT deșeurile reciclabile din hârtie / carton.
Puteți consulta noul program de colectare pentru fiecare localitate din județ pe www.adideseuribn.ro sau la telefon 0263.944 – Dispecerat Supercom.
Haideți să să dăm valoare deșeurilor și să facem Bistrița-Năsăud un județ mai curat!
ADI Deșeuri Bistrița-Năsăud
Citiţi şi:
- SACUL ALBASTRU pentru deșeurile reciclabile din hârtie / carton se va colecta, în municipiul Bistrița, în 3 aprilie!
- Miercuri, 7 februarie, se va colecta SACUL ALBASTRU pentru deșeurile reciclabile din hârtie/carton, în municipiul Bistrița
- Sacul albastru pentru deșeurile reciclabile din hârtie / carton se va colecta în municipiul Bistrița și localitățile componente în data de 8 mai!
- Miercuri, 4 decembrie 2024, se colectează SACUL ALBASTRU pentru deșeurile reciclabile din hârtie / carton în Municipiul Bistrița și localitățile componente
- Miercuri, 7 august, în municipiul Bistrița și localitățile componente, se colectează sacul albastru pentru deșeurile reciclabile din hârtie / carton!

Meniu principal
Ultimele stiri
Cultura
„În noaptea aceea a Sfântului Ion de vară, se schimbă crângul cerului după porunca cea înaltă și...
Comentarii
Rus Augustin -
Mie, 13:18
Multe ne spun tradițiile, ... oare mai suntem capabili să le înțelegem ?
Ne pot ajuta...
Cristian cel Mare -
Mar, 22:57
Un reportaj genial care demonstreaza inca odata ca boul si incultul nu poate procesa informatia de...
Maxim Morariu -
Mar, 22:19
Va multumesc din suflet pentru cuvintele si gandurile frumoase, care ma onoreaza, domnule Victor...
Liuța Muresan -
Mar, 14:08
Multi ani fericiti cu sanatate si viata lunga sa ii dea bunul Dumnezeu stimatei doamne profesoare...
Rodica Fercana -
Mar, 09:02
Am cunoscut, de mulți ani, pe Domnia Sa ca OM în toate sensurile bune ale acestui cuvânt. Noi,...
Aniversări
La popas aniversar, gândurile noastre bune și felicitările se îndreaptă către domnul ing. Ștefan Cârcu, primarul comunei Rebrișoara.
La popas naiversar, adresăm alese felicitări doamnei ALEXANDRINA-CRINA BORŞ, secretar general al judeţului Bistrița-Năsăud.
Cu ocazia frumoasei aniversări, îi transmitem doamnei profesor Eniko Cupșa, director al Centrului Școlar de Educație Incluzivă "Lacrima" Unirea,...























Adaugă comentariu nou