Aurel Pop, lansare la Cenaclul „George Coşbuc”
Mar, 10/28/2014 - 14:04
Joi, 30 octombrie, la ora 18,00, are loc şedinţa de lucru a Cenaclului literar „G. Coşbuc” al Casei de Cultură a Sindicatelor Bistriţa. În cadrul şedinţei va fi lansat volumul de versuri „Lacrima albastră” a poetului Aurel pop, volum apărut la Editura Karuna din Bistriţa. După lansare, autorul va citi din creaţia sa.
La punctul 2 al ordinii de zi figurează probleme organizatorice legate de participarea scriitorilor bistriţeni la Festivalul naţional de creaţie „G. Coşbuc” şi la întâlnirile cu cenacluri din judeţele învecinate (Cluj, Mureş, Suceava).
Preşedinte
Emil Dreptate
Citiţi şi:
- Niculae Vrăsmaş şi Aurel Pop, dublu eveniment la „George Coşbuc”
- Recital poetic în „Săptămâna Solidarităţii şi Toleranţei”
- „ANUARUL BÂRGĂUAN”, PREZENTAT LA „ZILELE BISTRIŢEI”
- Părintele Călin Pop, lansare de carte la Biblioteca Județenă „George Coșbuc” Bistrița-Năsăud
- Remember Ion Oarcăsu – scriitor, critic şi mentor literar

Meniu principal
Ultimele stiri
Joi, 07:00
Întru mulți și binecuvântați ani părintelui Ioan Drăgan, preot la Parohia Ortodoxă Maieru II! Joi, 06:48
La mulți ani doamnei profesor Maria Greabu, director al Școlii Gimnaziale "Mihai Eminescu" Năsăud! Cultura
„În noaptea aceea a Sfântului Ion de vară, se schimbă crângul cerului după porunca cea înaltă și...
Comentarii
Rus Augustin -
Mie, 13:18
Multe ne spun tradițiile, ... oare mai suntem capabili să le înțelegem ?
Ne pot ajuta...
Cristian cel Mare -
Mar, 22:57
Un reportaj genial care demonstreaza inca odata ca boul si incultul nu poate procesa informatia de...
Maxim Morariu -
Mar, 22:19
Va multumesc din suflet pentru cuvintele si gandurile frumoase, care ma onoreaza, domnule Victor...
Liuța Muresan -
Mar, 14:08
Multi ani fericiti cu sanatate si viata lunga sa ii dea bunul Dumnezeu stimatei doamne profesoare...
Rodica Fercana -
Mar, 09:02
Am cunoscut, de mulți ani, pe Domnia Sa ca OM în toate sensurile bune ale acestui cuvânt. Noi,...
Aniversări
Astăzi e o zi specială pentru domnul Ioan Zăgrean, fost subprefect al județului Bistrița-Năsăud. Ne alăturăm celor care îi transmit calde urări...
La ceas de sărbătoare, preacucernice părinte Ioan Drăgan, preot la Parohia Ortodoxă Maieru II, vă adresăm urări de sănătate și îndelungate zile...
La popas aniversar, adresăm Preacuviosului Părinte Irineu Paneș, Starețul Mănăstirii Bichigiu din Țara Năsăudului, gândurile noastre de bine.























Comentarii
daca ti-ai vedea de familie,sotia ta frumoasa si copilul o splendoare ar fi mai bine decat sa scrii poezii,d-nl Politist
Ce exemplu dati d-l politist, daca umblati cu amanta.Bravo ce sa spun!
D-l politist mai bine lasati amanta si va vedeti de familie, si nu uitati:''Daca doriti ca femeia de langa dvs. sa fie un inger, atunci trebuie sa-i creati Raiul pentru Ea. Ingerii nu traiesc in Iad"
D-l politist mai bine va lasati amanta si va vedeti de familie,si luati aminte:" Daca doriti ca femeia de langa dvs. sa fie un inger,atunci trebuie sa creati Raiul pentru Ea. Ingerii nu traiesc in Iad"
Tot nu va cumintiti, cu fata dvs. nevinovata pacaliti oamenii mai ales femeile,cat credeti ca va merge cu amanta?cititi: Nu ajunge o viata pentru a cunoaste un om.Cand crezi ca ai inteles cum este, cade o masca si gasesti alta dedesubt.
Cum mai sunteti? apropo nu mai spuneti ca sotia vrea sa divorteze, dvs.ati pus actele.
O lacrima albastra am zărit, mereu pe ochii ei sclipind, si am știut ca-i suflet chinuit, de-un om de andropauza răzbit !
Nu ati stiu sa va gestionati familia cu iubire credeti ca femeia cu care sunteti va accepta. Va inselati .
Ati gresit ca va-ti lasat familia.
De ce a trebuit sa iti lasi copilul
Citesc tot ce se scrie despre omul care mi-a fost alaturi 22 de ani(fostul sot, Aurel), vad ca am o multime de oameni care sunt alaturi de mine,si le multumesc din suflet,dar va rog lasati lucrurile asa.Este un om extraordinar, doar ca asa a fost sa fie.
Doamna reveniti-va,va pleca la amanta urata din Beclean,e judecatoare si la pus si Agent procedural la Judecatorie, ce jeliti un nesimtit ce fuge dupa functii, bani si faima.Esti un nimic,iar femeia cu care esti a fost si in patul meu, are la activ nnn.....barbati,bafta cu ea.
OK
Draga doamna Daria...aveti mare dreptate ....despre "morti " numai de bine! Viata merge inainte ...cine a zis ca mananci un sac de sare cu un om si tot nu-l cunosti....bine a zis ! Va asigur ca o sa fie multi oameni alaturi de dumneavoastra care o sa va sustina.......Si daca o sa-l primiti inapoi vreodata, aveti mare grija sa va arate niste analize serologice( pt sifis sau SIDA)
Adaugă comentariu nou