Prima victorie în Antalya: Gloria - Etar Tarnovo (Bulgaria) 2-0

sursa: cfgloria.ro

Formația folosită de staff-ul Gloriei: Oghinciuc - Trestenicu, Peica, Hlinca, Costa - Stancu (Pouye 55), Feher (Enescu 68) - Radu Răzvan (Colța 58), Walter (Arber 75), Pop Vasile (Chițu 57) - Curtuiuș (Antonache 70).

Meciul s-a desfășurat pe terenul J al Complexului Arcadia, pe un vânt puternic, care a influențat buna desfășurare a jocului.

În minutul 27 Marius Curtuiuș scapă de marcajul fundașilor și deschide scorul cu un șut plasat din interiorul careului.

În minutul 53, Walter pasează pe partea dreaptă pentru Radu Răzvan, acesta îl vede foarte bine pe Curtuiuș, care reușește dubla de la aproximativ 14 metri.

În formația Gloriei au evoluat 2 jucători macedoneni - Costa și Arber, plus un austriac – Walter.

Gloria obține astfel prima victorie în stagiul de pregătire din Antalya, după 5 remize și 2 înfrângeri. La pauză scorul a fost 1-0, 2-0 final, în compania ultimei clasate din Bulgaria.