Unirea Alba Iulia - Gloria Bistriţa 1-2

După egalul suprinzător cu Timişoara, din etapa trecută, Gloria lui Şumudică câştigă şi la Alba Iulia şi trece pentru prima dată peste zona retrogradării. Unirea este al al doilea meci consecutiv pierdut şi şansele de salvare sunt deja de domeniul fantasticului.

Deşi gazdele au deschis repede scorul prin Veljovic, Bistriţa a egalat după doar patru minute prin noul transfer, Moraes. Coroian a adus victoria cu zece minute înaintea finalului şi Gloria strânge 18 puncte.

Alba Iulia rămâne cu doar 14 puncte şi este pe penultimul loc, înaintea Ceahlăului, care vine însă tare din urmă! În tur partida dintre Gloria Bistriţa şi Unirea Alba Iulia s-a terminat la egalitate, scor 1-1.

Unirea Alba Iulia: Cernea - S. Rădoi, Sousa, Poverlovici, Vitinha - Fl. Dan, Dâlbea, C. Cristea - E. Bruno - N. Jovanovic, Veljovic

Rezerve: Rotaru, Kanyuka, N. Stanciu, Selagea, I. Bălan, Olah, Varga

Bistriţa: Albuţ - Homei, V. Năstase, Ciucă, Velcovici - A. Mureşan, Coroian - Hora, Băjenaru, Ze Rui - Moraes