Victorie la o diferenţă de 20 goluri pentru handbalistele de la CSM Bistriţa

Echipa de handbal feminin CSM Bistriţa a dispus, fără drept de apel, de formaţia CS Timişoara, în partida disputată duminică, la Sala Polivalentă. La pauză, bistriţencele conduceau la o diferenţă de 9 goluri (23-14), iar în repriza a doua s-au dezlănţuit până la o diferenţă de 20 goluri. Scorul final înregistrat pe tabelă a fost 48- 28.

Antrenorii Horaţiu Paşca şi Radu Moldovan le-au trimis în teren pe Andreea Covaci, Roxana Caragea, Lia Cira (4 goluri marcate), Raluca Buia (4), Bianca Zegrean (4), Simina Vezentan (4), Elisabeta Cadar (5), Irina Boiciug (11), Carla Puta (6), Denisa Dorhoi (2), Mădălina Mândru (5) şi Cristina Andriţă (3).

După cinci etape în Divizia A, CSM Bistriţa se află pe locul 5, cu 6 puncte, golaveraj 143-140.

Etapa viitoare, programată pentru 26 octombrie, Bistriţa va juca tot acasă, cu CSM Slatina, echipă aflată pe locul 6.