Încă o victorie pentru handbalistele de la CSM Bistriţa! 30-26 cu CSM Slatina

Echipa CSM Bistrița a mai bifat o victorie în Divizia A! Fetele antrenate de Horaţiu Paşca şi Radu Moldovan au învins, duminică, în fața unui public numeros, formaţia CSM Slatina, în etapa a şasea a Diviziei A, aflându-se pe locul 5 în Seria B, cu 9 puncte.

După ce au condus și la patru goluri diferență, spre sfârșitul primei reprize situaţia s-a echilibrat uşor, astfel că la pauză bistriţencele aveau doar un gol în faţa adversarelor, 15-14. CSM Bistriţa a condus pe tot parcursul reprizei a doua, şi la cinci goluri, iar la final tabela a arătat 30-26.

Antrenorii Horaţiu Paşca şi Radu Moldovan s-au bazat la această partidă pe jucătoarele Alexandra Covaci, Roxana Caragea (cu o serie de parade foarte bune), Lia-Paula Cira (un gol marcat), Raluca Buta, Simina Vezentan (8 goluri), Alina Buta (5), Elisabeta Cadar (5), Irina Boiciug (3), Carla Puta (2), Denisa Dorhoi (3), Mădălina Mândru (2), Cristina Andriţă (1) şi Cristina Cămărăşan.

Din tribune, handbalistele au fost susţinute şi de ministrul Apărării -  Mircea Duşa şi de preşedintele CJ - Emil Radu Moldovan.