Bărbat din Galaţii Bistriţei condamnat pentru conducere fără permis şi complicitate la infracţiunea de distrugere
Joi, 11/04/2021 - 12:44
La data de 3 noiembrie a.c., polițiști din cadrul Serviciul de Investigații Criminale, Compartimentul Urmăriri, au depistat pe raza localității Livezile un bărbat de 44 de ani din Galații Bistriței.
Pe numele acestuia, Judecătoria Gherla a emis un mandat de executare a pedepsei cu închisoarea de 1 an și 5 luni închisoare, cu executare pentru săvârșirea infracțiunilor de conducerea unui vehicul sub fără permis de conducere și complicitate la infracțiunea de distrugere.
Bărbatul a fost depus de către polițiști în Penitenciarul Bistrița, se arată în comunicatul IPJ BN.
Citiţi şi:
- Bărbat din Galaţii Bistriţei, condamnat la 2 ani și 7 luni de închisoare pentru conducerea unui vehicul fără permis de conducere!
- Bărbat din Sângeorz-Băi, condamnat la peste 4 ani de închisoare- o parte pentru conducere fără permis, şi un "rest" de la infracţiunea de viol!
- Bărbat din Budacu de Sus, condamnat la închisoare pentru conducere fără permis și furt în scop de folosință!
- Tânăr din Buduș, condamnat la 3 ani și 4 luni de închisoare pentru complicitate la tentativă la omor
- Bărbat din Tureac, condamnat la 2 ani şi trei luni de închisoare, pentru furt calificat şi conducere fără permis
Meniu principal
Ultimele stiri
Mar, 15:50
Viitor european pentru elevii din Târlișua: Școala Profesională a obținut acreditare Erasmus+ Mar, 14:43
Din 1 iulie 2025, va fi restricționt programul de vizite la sediul central al SCJU Bistrița Cultura
Nu se va fi gândit niciodată, autoarea, că lucrarea sa va...
Comentarii
prof. Vasile G -
Mar, 12:52
La ceasurile acestei vârste frumoase în marșul prin viață, prinn Valea vieților noastre, un...
Coubis Alina -
Mar, 10:49
Dumnezeu este cu Marius și o să fie bine doamne ajuta sa se facă bine și Dumnezeu are grija de un...
Rus Augustin -
Mar, 09:49
ONORAT COMENTATOR,
Vă propun să adunați cu grijă cuvintele, ce din coadă sună bine, într-o...
Ioana Haitchi -
Mar, 03:03
Numele corect ale preoților au fost:
Ioan Băieșiu, pr. gr-cat Târlișua (n.01.07.1869, Borleasa - d...
Dorel de Bistrita -
Lun, 10:03
Deci, sa intelegem ca totusi, circulatia pe aceste benzi, nu este interzisa, cu respectarea...
Aniversări
La popas aniversar, gândurile noastre bune și felicitările se îndreaptă către domnul ing. Ștefan Cârcu, primarul comunei Rebrișoara.
La popas naiversar, adresăm cordiale felicitări doamnei ALEXANDRINA-CRINA BORŞ, secretar general al judeţului Bistrița-Năsăud.
Cu ocazia frumoasei aniversări, îi transmitem doamnei profesor Eniko Cupșa, director al Centrului Școlar de Educație Incluzivă "Lacrima" Unirea,...
Adaugă comentariu nou