Rezultate referendum local. 13,86% prezenţă la vot. Peste 58% din voturi pentru varianta ocolitoare Bistriţa Sud
Lun, 09/30/2013 - 02:06
*58,02% DA varianta ocolitoare Bistriţa Sud. 40,46% NU varianta ocolitoare Bistriţa Sud; 87,36% DA menţinerea ca zonă pietonală a străzii Liviu Rebreanu.11% NU menţinerea ca zonă pietonală a străzii Liviu Rebreanu
Prezenţă la vot: 10.554 - 13, 86% dintre alegătorii cu drept de vot.
La întrebarea: „Sunteţi de acord cu construcţia în municipiul Bistriţa, din fonduri europene, a variantei ocolitoare Bistriţa Sud pe traseul: DN 17 – Parc Industrial Bistriţa Sud – Dealul Cighir – Dealul Codrişor – Complex Wonderland – DN 17 ?”, 6.124 DA (58,02%), 4.281 NU (40,56). 149 buletine nule (1,41%)
La întrebarea: „Sunteţi de acord cu menţinerea ca zonă pietonală a străzii Liviu Rebreanu?”, 9.221 DA, (87,36) 1.161 NU (11%), 172 buletine nule (1,61).

Meniu principal
Ultimele stiri
Vin, 06:45
Ecoul istoric al poeziei ,,Hora Unirii” Vin, 06:38
Andrei Marga: Trump-Vance și republicanismul Vin, 06:38
La mulți ani domnului profesor MARIUS GĂINĂ, director al Şcolii Gimnaziale nr. 1 Lunca Ilvei! Vin, 06:36
ASTRA NĂSĂUDEANĂ în dialog cu lumea Cultura
În numărul 10 (an. VIII, din 5/18 martie 1900) al „Foii...
Comentarii
Ana Maria Secoban -
Joi, 21:06
O adevarata doamna...un om bun si cald...o invatatoare devotata...o colega empatica
La multi ani...
Ana Maria Secoban -
Joi, 21:03
O adevarata doamna...un om cald si bun...La multi ani!!
Cu respect si pretuire Ana-maria Secoban
Ana Maria Secoban -
Joi, 21:03
O adevarata doamna...un om cald si bun...La multi ani!!
Cu respect si pretuire Ana-maria Secoban
Ana Maria Secoban -
Joi, 21:02
O adevarata doamna...un om cald si bun...La multi ani!!
Cu respect si pretuire Ana-maria Secoban
Vizitator -
Joi, 16:38
Motto:
“Îi plâng pe proști și proștii mă înving.”
(Ana Blandiana- Eclipsă)
Guvernările...
Aniversări
Calde urări de sănătate, bucurii şi împliniri adresăm în zi de naştere, domnului profesor MARIUS GĂINĂ, director al Şcolii Gimnaziale nr. 1 Lunca...
În ceas niversar, adresăm cele mai sincere urări aniversare doamnei profesor CONSTANŢA POP, director al Clubului Copiilor Năsăud.
În ceas aniversar, adresăm calde urări de bine prietenei noastre Flavia Tomi, coordonar de proiecte Asociaţia Salva din Madrid.






















Comentarii
“Vox po-puli”. O vche zicala spune:“Vocea magarului nu se aude in cer si nici glasul prostului in Rai”. Dar cum ramane cu “VOX DEI” in viziunea primaului, acum dupa rezultatul dezastruos de la referendum. Doar 10.554 votanti(13,86%)din cei inscrisi pe liste, din care numai 6124 sustin tampeniile primarului. Si pentru asta s-au cheltuit 180.000 de lei din banii contribuabilului bistritean.Cam scumpa distractia ca sa-ti dai seama ca esti prost. Un alt proverb spune ca “inteleptul invata din greselile altora, desteptul invata din greselile proprii, iar prostul nu invata niciodata.” Primarul Cretu macar sa fi invatat ceva din propria prostie.
asa e in oras.. dorm oamenii... dorm la proteste, dorm pentru referendum... ii doare in cot pe mandrii orasului, nu cumva sa se miste pentru un vot. Dar sa nu va plangeti apoi cand pe sub nasul vostru, la padure, trec tirurile, cand o sa fie mizerie si galagie in oras...atunci sa nu spuneti ca aveti un primar idiot. Vi s-a dat sansa sa va implicati si chiar daca votul nu ar conta pentru proiect, sa zicem, totusi nu v-ati implicat. Rusine !!!
Adaugă comentariu nou