O cântăreaţă din Bistriţa-Năsăud pe lista Partidului Verde la Camera Deputaţilor
Mie, 10/21/2020 - 10:46
Partidul Verde şi-a depus candidaturile pentru Senat şi Camera Deputaţilor la Biroul Electoral de Circumscripţie Electorală nr. 6 Bistriţa-Năsăud. La Camera Deputaţilor, lista este deschisă de Daniel Ciobănică, manager, care a candidat şi la funcţia de primar, acesta fiind urmat de prof. Grigore Cotul, de cântăreaţa Emilia Popdeac (pensionar), de Alex Marian Slăvoacă (administrator) şi Tinuţ Cozonac (inginer silvic), ultimii doi fiind din Rodna.
La Senat, primul pe listă este Simion Florin Bălan, inginer din Şirioara, iar pe locul doi este pădurarul Vasile Herţa din Romuli.
Citiţi şi:
- Mircea Archiudean deschide lista PER la Camera Deputaţilor!
- PER, PP-DD şi peremista Anca Cârcu se bagă în luptă
- Ecologiştii şi-au lansat candidaţii pentru Consiliul Local Bistriţa
- Marcel Seserman, primul pe lista AUR de la Camera Deputaţilor
- Cine sunt candidații bistrițeni care se luptă în alegerile din 6 decembrie

Meniu principal
Ultimele stiri
Cultura
Volumul „Paul Tanco (1843-1916). Contribuții documentare”, editat de Adrian Onofreiu și Dan Lucian...
Comentarii
Rus Augustin -
Dum, 15:36
„LA MULȚI ANI !” , să credeți că ... „Eu credeam, sărac de mine, că tot tânăr oi rămâne !”,...
Rus Augustin -
Dum, 15:30
Trebuie să-i mulțumim părintelui că ne face părtaș prin harul său la aspirația creștinilor, la...
Rus Augustin -
Dum, 09:05
Se adeverește zicala ... „Pana păcătosului, adevăr scrie !”
Dorel de Bistrita -
Sâm, 18:18
Poate se gandeste domnul prefect al judetului, sa initieze construirea unei " sosele "... care sa...
Matematicienii -
Sâm, 09:51
Ne-a murit profesorul Tulai
Și-a plecat dintre noi Tebieș.
— Burcezan Irimie, nu tu l-ai
Chemat...
Aniversări
În zi de naştere, urăm dlui PETRE PETRUSE, îndrăgit interpret al cântecului popular, Cetăţean de Onoare al comunei Lechinţa, multă sănătate,...
Cu ocazia zilei de naştere, urăm multă sănătate, bucurii şi putere de muncă, activități educaționale reușite și proiecte frumoase domnului prof.
Cele mai calde urări aniversare doamnei Susana-Sevastița Țigăuan, șef Serviciu în cadrul Consiliului Județean Bistrița-Năsăud.























Comentarii
Succes, Grigore! Vede-te-aș deputat în scumpul nostru Parlament!
Vai, doamna Milica! Chiar candidați? Să vă ajute Dumnezeu, că mare speranță îmi pun în dumneavoastră, doamna Milica. Succes!
A mai fost in Parlament si " cante.ca.ciul Dolanescu " ... si de cate ori era intrebat de ceva, el raspunde foarte senin ... " Pai m-am nascut intre Carpaaati... mai dorule maaaai... " No tot ca.cam asa va fi si cu cantaretii si popii din biserici de astazi , cuprinsi in politica .
Adaugă comentariu nou