Deplasări în teritoriu ale Serviciului Public Comunitar Local de Evidență a Persoanei – Năsăud, în comuna Coșbuc
Seria deplasărilor în teritoriu, cu stația mobilă din cadrul Serviciului Public Comunitar Local de Evidență a Persoanei – Năsăud va continua și săptămâna viitoare. După ce în data de 26 ianuarie, stația mobilă s-a deplasat în comuna Telciu, marți, 2 februarie 2016, Serviciului Public Comunitar de Evidență a Persoanei – Năsăud se va deplasa cu stația mobilă în comuna Coșbuc, la sediul Primăriei. În comuna Telciu au fost preluate un număr de 59 de acte de identitate. Dorim pe această cale să mulțumim domnului primar Sever Mureșan pentru sprijin și implicare.
Această acțiune vine în sprijinul cetățenilor din comunele arondate Serviciului Public Comunitar de Evidență a Persoanei – Năsăud. Cu această ocazie se vor prelua documente și imagini ale persoanelor care au expirate cărțile de identitate sau cărora urmează să le expire.
Acțiunea se adresează și copiilor care au împlinit vârsta de 14 ani și care vor avea pentru prima dată carte de identitate.
Șef serviciu,
Seica Gabriela
Citiţi şi:
- Deplasări în teritoriu ale Serviciului Public Comunitar de Evidență a Persoanei – Năsăud
- Deplasări în teritoriu ale Serviciului Public Comunitar Local de Evidență a Persoanei – Năsăud, în comuna RUNCU SALVEI
- Serviciul Public Comunitar Local de Evidență a Persoanei Năsăud se deplasează miercuri la Telciu
- Serviciul Public Comunitar Local de Evidență a Persoanei Năsăud, la Romuli
- Cetăţenii din Dumitra, aşteptaţi miercuri la Primărie ca să intre în legalitate cu actele de identitate
Adaugă comentariu nou