Social
|
Jandarmii Grupei de Supraveghere şi Intervenţie din Beclean au aplicat în acest sfârşit de săptămână sancţiuni de 600 de lei, pentru abateri legate de tulburarea liniştii publice.
Astfel Vasile B.... |
La Rodna jandarmii montani au salvat o bătrână, transportând-o de urgenţă cu atv-ul din zona numită Valea Teiului, pentru a-i acorda primul ajutor. În jurul amiezii, jandarmii montani se aflau în... |
|
Sâmbătă 18 şi duminică 19 octombrie 2008, jandarmii au efectuat acţiuni de control pe linia respectării prevederilor legii nr. 4 din 2008, privind prevenirea şi combaterea violenţei cu ocazia... |
Jandarmii au fost solicitaţi să intervină, sâmbătă 18 octombrie 2008, la un caz mai puţin obişnuit. Într-un local public din Bistriţa, de pe strada Rodnei, un bărbat de 27 de ani, a ameninţat... |
|
Sectia de Pompieri Nasaud din cadrul Inspectoratului pentru Situatii de Urgenta „Bistrita” al judetului Bistrita – Nasaud a actionat cu doua autospeciale cu apa si spuma pentru stingerea unui... |
Detasamentul de Pompieri Bistrita din cadrul Inspectoratului pentru Situatii de Urgenta „Bistrita” al judetului Bistrita – Nasaud a actionat cu o autospeciala pentru deblocarea unei... |
|
Aflăm de la ofiţerul cu relaţii publice, cpt. Vasile Trifan, că în spiritul bunei colaborări dintre pompierii Bistriţeni şi cei din Germania , în data de 13 octombrie 2008 s-a primit prin firma de... |
Jandarmii vor organiza la acest sfârşit de săptămână mai multe acţiuni specifice în mediul rural dar şi în municipiu pe linia combaterii faptelor de natură infracţională şi contravenţională pe mai... |
|
Jandarmii l-au surprins joi pe M.A. de 16 ani din Bistriţa în timp ce consuma băuturi alcoolice în spaţiul public neamenajat. Ca urmare a fost sancţionat cu 100 de lei amendă. La fel s-a întâmplat şi... |
Joi între orele 06.00 – 10.00, în urma unei acţiuni organizată de poliţiştii Biroului poliţiei urbane în scopul depistarii persoanelor care locuiesc fără forme legale, au fost aplicate 5 sancţiuni... |
|
Miercuri, la ora 12.00, poliţiştii din Sângeorz Băi au fost sesizaţi de administratorul unei societăţi din localitate despre faptul că începând din august persoane necunoscute au pătruns prin... |
Joi, la ora 17.20, in localitatea Ilva Mică pe DN 17 D, a fost identificat in trafic Viorel S. de 28 de ani din Ilva Mare, în timp ce conducea un autoturism marca VW Golf, care avea dovada de... |
|
Doi hoţi – unul din locuinţe şi celălalt din autoturism au fost identificaţi de poliţiştii Biroului Investigaţii Criminale Bistriţa, în urma unor informaţii pe care le-au deţinut. Grigore T. de 49 de... |
Detaşamentul de Pompieri Bistriţa din cadrul Inspectoratului pentru Situaţii de Urgenţă „Bistriţa” al judeţului Bistriţa-Năsăud a acţionat cu o autospecială pentru scoaterea unei vaci căzute în... |
|
Detaşamentul de Pompieri Bistriţa din cadrul Inspectoratului pentru Situaţii de Urgenţă „Bistriţa” al judeţului Bistriţa-Năsăud a acţionat cu două autospeciale cu apă şi spumă pentru stingerea unui... |
Pentru alegerile parlamentare din 30 noiembrie 2008, a fost stabilit numărul secţiilor de votare care se vor afla în paza jandarmilor. Astfel dintr-un total de 312 secţii, jandarmeriei îi revin în... |
|
Jandarmii le-au surprins pe Iuliana M. de 24 de ani din Maieru şi pe Maria L. de 30 de ani din Teaca, în timp ce se aflau pe drumul de centură al municipiului Bistriţa pentru atragerea de persoane de... |
Marţi, la ora 18.30, între localitatile Şieu Măgheruş şi Crainimăt, Ramona L. de 19 ani, în timp ce conducea un autoturism Chevrolet din cauza vitezei excessive, după ce s-a angajat în depăşirea... |
|
În urma unei acţiuni executată de poliţiştii din comuna Livezile a fost depistată o minoră de 13 ani din Gherla, care nu-şi justifica prezenţa pe raza localităţii. În urma verificărilor efectuate... |
Marţi, la ora 18.15, poliţiştii din Sângeorz Băi au fost sesizaţi că la intrarea în oraş, a avut loc un accident de circulaţie, în care a fost implicat un autoturism Fiat Bravo, accident în urma... |
|
Ieri noapte, la ora 01.23, poliţiştii Serviciului Poliţiei Rutiere l-au depistat pe Gelu D. de 40 ani din comuna Livezile sat Dumbrava, în timp ce conducea în Bistriţa cartier Unirea, un autoturism... |
O bombă de aruncător a fost descoperită luni cu ocazia unor lucrări pentru extinderea canalizării, în localitatea Satu Nou din comuna Cetate. Potrivit purtătorului de cuvânt al Inspectoratului pentru... |
Pagini
Meniu principal
Ultimele stiri
Mie, 06:52
Elena M. Cîmpan: Te salut, Poezie! Cultura
Din cele cinci volume de versuri, oferite de Luminița Giurgiu (Sibiu), aleg să...
Comentarii
A existat ură împotriva evreilor şi la Bistriţa
Cristian cel Mare -
Mar, 22:57
Un reportaj genial care demonstreaza inca odata ca boul si incultul nu poate procesa informatia de...
Preotul și cercetătorul bistrițean Maxim (Iuliu-Marius) Morariu publică la Editura Routledge, una dintre cele mai prestigioase edituri academice din lume
Maxim Morariu -
Mar, 22:19
Va multumesc din suflet pentru cuvintele si gandurile frumoase, care ma onoreaza, domnule Victor...
Recunoștință doamnei profesoare Aurelia Magler de la Liceul Tehnologic Lechința. Revedere la 20 de ani de la pensionare
Liuța Muresan -
Mar, 14:08
Multi ani fericiti cu sanatate si viata lunga sa ii dea bunul Dumnezeu stimatei doamne profesoare...
Preotul și cercetătorul bistrițean Maxim (Iuliu-Marius) Morariu publică la Editura Routledge, una dintre cele mai prestigioase edituri academice din lume
Rodica Fercana -
Mar, 09:02
Am cunoscut, de mulți ani, pe Domnia Sa ca OM în toate sensurile bune ale acestui cuvânt. Noi,...
Ilie Bolojan a fost reales președinte al PNL la Congresul Extraordinar. Robert Sighiartău este secretar general
Iuliu -
Lun, 16:54
Congresul Extraordinar al Partidului Național Liberal din 21 iunie, 2026 a fost determinat de...
Aniversări
La popas aniversar, gândurile noastre bune și felicitările se îndreaptă către domnul ing. Ștefan Cârcu, primarul comunei Rebrișoara.
La popas naiversar, adresăm alese felicitări doamnei ALEXANDRINA-CRINA BORŞ, secretar general al judeţului Bistrița-Năsăud.
Cu ocazia frumoasei aniversări, îi transmitem doamnei profesor Eniko Cupșa, director al Centrului Școlar de Educație Incluzivă "Lacrima" Unirea,...






















