Sport
|
Echipa de fotbal din Dumbrăviţa, sprijinită de Primăria Spermezeu şi primarul Sorin Hognogi, şi-a împlinit, în sfârşit, visul, de-a avea un echipament complet (tricou, şort şi jambiere) cu inscripţia... |
Handbalistul Marian Cozma a fost omorat cu trei lovituri de cutit, in inima, de un maghiar de etnie roma, intr-o discoteca din Ungaria. Diavoli cu chip de om iau viata unor oameni fara cea mai mica... |
|
Gloria va sustine joi, 5 februarie, primul meci amical al celui de-al doilea stagiu de pregatire din Antalya.
Gloria Bistrita va intalni joi, 5 februarie, de la ora 15.30, formatia Gaz Metan Medias... |
Portarul Ciprian Tatarusanu a declarat ca Gloria Bistrita se pregateste din greu pentru a porni cu dreptul in a doua parte a campionatului.
Portarul Ciprian Tatarusanu a acordat, miercuri, 4... |
|
Antrenorul ACF Gloria, Ioan Ovidiu Sabau, a declarat ca jucatorii sai sunt mult mai motivati dupa minivacanta pe care au avut-o la finalul primului stagiu.
Antrenorul Gloriei, Ioan Ovidiu Sabau , a... |
Zilele trecute s-a desfăşurat faza judeţeană de şah la Şcoala Generală Nr. 4 Bistriţa în organizarea şi sub directa îndrumare a profesorului Mircea Briciu. Au participat 57 de concurenţi însoţiţi de... |
|
Gloria a pierdut ultimul meci de pregatire al acestui stagiu, 1-2 cu Vojvodina Novi Sad din Serbia, golul echipei noastre fiind reusit de Anca ’19.
|
Tinerii voleibalişti măiereni, coordonaţi de profesorul Liviu Ursa, a obţinut un nou succes cu echipa şcolii din Maieru în cadrul competiţiei Olimpiada Naţională a Sportului Şcolar. Echipa s-a clasat... |
|
Am avut ocazia să-l cunosc în urmă cu 20 de ani, pe vremea când era antrenor la echipa de fotbal Mecanica Bistriţa. Era un bun tehnician, apreciind jucătorii tehnici care ieşeau în evidenţă. Un om... |
A văzut lumina zilei în urmă cu 55 de ani, mai bine spus în dimineaţa zilei de 14 ianuarie 1954. Era primul născut al soţilor Ioan şi Elena, după care, la un an, a urmat şi celălalt copil, Viorel.... |
|
Miercuri, 7 ianuarie, la Sala de şedinţe a Primăriei Bistriţa a avut loc Adunarea generală a membrilor ACF Gloria Bistriţa 1922. Întreg staff-ul clubului, în frunte cu lordul Pădureanu şi Ioan Ovidiu... |
Luni, 22 decembrie, de la ora 16, la Sala Polivalentă, s-a desfăşurat competiţia fotbalistică cu scop caritabil, Cupa “Moş Crăciun”. Ca de fiecare dată, în ajunul acestor sfinte sărbărtori, cât şi... |
|
Luni, ora 16,00, la Sala Polivalentă din Bistriţa se va desfăşura competiţia minifotbalistică, cu scop caritabil, Cupa “Moş Crăciun”.
Ca de fiecare dată în ultimii ani, preşedintele Colegiului... |
În perioada 12 – 14.12.2008 a avut loc Turneul III la junioare II, organizat de CSS Zalău, la care au participat, în cadrul Seriei H, echipele: CSS Nr. 2 Baia Mare, Extrem Baia Mare, CSS Zalău, LPS... |
|
Consiliul Director al ACF Gloria a aprobat programul de pregatire al echipei noastre din perioada precompetitionala.
|
Recent s-a desfăşurat Cupa “1 Decembrie” la judo feminin, ediţia I, la Bistriţa. Concursul s-a disputat pe o singură suprafaţă de luptă, în prezenţa părinţilor şi a celor împătimiţi de acest sport.... |
|
De curând s-a desfăşurat Campionatul Naţional pe echipe U-17 M+F, în localitatea Sibiu, unde a participat şi sportiva Ionela Pop, de la CS Judo “Drumarul” Bistriţa, care s-a aflat în situaţia de... |
Recent s-a desfăşurat Campionatul European de Judo Zagreb, în localitatea Hrvatska din Croaţia, la care bistriţeanca noastră, o fată ambiţioasă şi tenace, o luptătoare desăvârşită, Andreea Cătuna... |
|
Duminică, 23 noiembrie, s-au disputat ultimele jocuri din acest an a Ligii a 4-a şi a 5-a. Echipa Voinţa Livezile, antrenată de Sava Constantin, s-a impus în fruntea clasamentului încă din primele... |
Orheiu Bistriţei, teren îngheţat, timp rece, spectatori circa 300, avertismente: Negrea şi Şuvei. Marcatori: Georgiu, Negrea, respectiv Gigi Bereţchi. Au arbitrat foarte bine, la centru – Claudiu... |
|
Plutonierul Dorel Nistor de la Jandarmeria Bistriţa s-a clasat din nou pe podium la tenis de masă. Sâmbătă 22 noiembrie 2008 a fost organizat la Fălticeni, în sala Colegiului Agricol din localitate... |
Domneşti, timp frumos, teren bun de joc, spectatori circa 50, avertismente: Bistrian, Hipi, Halostă, Moldovan F., Muscar şi Dodea. Eliminări: Muscar şi Halostă S. Marcatori: Gicu Ruscău (2), Hipi (1... |
Pagini
Meniu principal
Ultimele stiri
Cultura
„În noaptea aceea a Sfântului Ion de vară, se schimbă crângul cerului după porunca cea înaltă și...
Comentarii
Sărbătoarea de Sânziene – întâlnirea dintre credință, tradiție, natură, dintre cer și pământ
Rus Augustin -
Mie, 13:18
Multe ne spun tradițiile, ... oare mai suntem capabili să le înțelegem ?
Ne pot ajuta...
A existat ură împotriva evreilor şi la Bistriţa
Cristian cel Mare -
Mar, 22:57
Un reportaj genial care demonstreaza inca odata ca boul si incultul nu poate procesa informatia de...
Preotul și cercetătorul bistrițean Maxim (Iuliu-Marius) Morariu publică la Editura Routledge, una dintre cele mai prestigioase edituri academice din lume
Maxim Morariu -
Mar, 22:19
Va multumesc din suflet pentru cuvintele si gandurile frumoase, care ma onoreaza, domnule Victor...
Recunoștință doamnei profesoare Aurelia Magler de la Liceul Tehnologic Lechința. Revedere la 20 de ani de la pensionare
Liuța Muresan -
Mar, 14:08
Multi ani fericiti cu sanatate si viata lunga sa ii dea bunul Dumnezeu stimatei doamne profesoare...
Preotul și cercetătorul bistrițean Maxim (Iuliu-Marius) Morariu publică la Editura Routledge, una dintre cele mai prestigioase edituri academice din lume
Rodica Fercana -
Mar, 09:02
Am cunoscut, de mulți ani, pe Domnia Sa ca OM în toate sensurile bune ale acestui cuvânt. Noi,...
Aniversări
La popas aniversar, gândurile noastre bune și felicitările se îndreaptă către domnul ing. Ștefan Cârcu, primarul comunei Rebrișoara.
La popas naiversar, adresăm alese felicitări doamnei ALEXANDRINA-CRINA BORŞ, secretar general al judeţului Bistrița-Năsăud.
Cu ocazia frumoasei aniversări, îi transmitem doamnei profesor Eniko Cupșa, director al Centrului Școlar de Educație Incluzivă "Lacrima" Unirea,...

























