USR PLUS Beclean: Orașul Beclean are dreptul la dezvoltare, Bistrița-Năsăud are nevoie de o schimbare

    Pe 27 septembrie nu trebuie să ratăm șansa de a face ALEGERI. Alegeri în ceea ce privește viitorul nostru ACASĂ. Cu toții merităm și ne dorim o conducere care să aibă un scop COMUN cu al nostru și anume, dezvoltarea continuă a orașului Beclean și a localităților aparținătoare.
    Viitorul nostru poate fi compromis dacă ne vom complace în aceeași situație din ultimii 20 de ani. Avem dreptul să atragem atenția când actuala conducere face greșeli sau nu performează în concordanță cu cerințele cetățenilor.
    Abandonarea sau amânarea finalizării proiectelor începute cât și evaluarea incorectă a acestora, nu mai trebuie tolerate, mai ales când acestea sunt absolut necesare și ar crea confort.
    În momentul de față, la nivel de Beclean, lipsește cu desăvârșire un cadru politic care să încurajeze viitorii investitori. Trebuie susținute investițiile în economia viitorului nivel local. Efectiv lipsește dorința de inovație.
    Totodată trebuie concentrată atenția și spre localitățile aparținătoare Becleanului, care din păcate, în viziunea unora, nu prezintă interes deși acestea ar trebui potențiate.
    O cerință minimă a noastră a cetățenilor cu drepturi depline, plătitori de taxe și impozite, ar fi aceea de a fi implicați de către viitoarea administrație publică (deoarece vechea administrație nu a permis asta), în dialoguri transparente și constructive.
    Orașul Beclean are dreptul la dezvoltare, Bistrița-Năsăud are nevoie de o schimbare. Stradă cu stradă, comună cu comună și oraș cu oraș vom schimba Bistrița-Năsăud! 

Articol electoral comandat de Partidul Uniunea Salvaţi România – Organizația Județeană Bistrița-Năsăud, executat de SC RĂSUNETUL MEDIA SRL – WWW.RASUNETUL.RO, CUI mandatar financiar 21200251

Adaugă comentariu nou

 
Design şi dezvoltare: Linuxship
[Valid RSS] Statistici T5