Fotbaliștii Gloriei 2018, primul amical al anului! Au fost învinși de Unirea Dej, scor 1-4!

Echipa de fotbal a Gloriei 2018 Bistrița-Năsăud a întâlnit pe Baza Sportivă Transivania un adversar puternic, FC Unirea Dej - locul 5 din Liga a 2-a.
Ambele formații au rulat tot lotul, alegând distribuții diferite pentru fiecare repriză. Golurile oaspetilor au fost marcate în prima repriză a meciului, în care staff-ul tehnic al Gloriei 2018 a introdus pe teren, în mare măsură jucători aflați în probe și în care experiența oaspeților și-a spus cuvântul. A urmat o repriză secundă mai bună, cu titulari în teren, în care a venit și golul echipei noastre, marcat de Marius Curtuiuș în minutul 72.
Scor final: 1-4 (0-4)
Repriza 1: Bănută, Rus, Hasnăș, Copaci, Deleanu, Adam, Trifan, Niță, Diaby, Savu, Luca

Repriza 2: Bodea, Gugu, Manolache, Fridrich, Georgescu, Covaciu, Vasile, Runcan, Stoica, Buia, Curtuiuș.
Pentru echipa noastră urmează un cantonament la Prundu Bârgăului și partide de pregătire în compania Bucovina Rădăuți, Viitorul Cluj, ACS Foresta Suceava, FC Baia Mare, ACS Târgu Mureş, Club Sportiv Municipal Sighetu Marmatiei și Soda Ocna Mureș.