Promoția 1974 a Institutului Pedagogic de Educatoare din Bistrița a sărbătorit 50 de ani de la absolvire
Mie, 08/21/2024 - 11:19
În data de 20 august 2024, promoția 1974 a Institutului Pedagogic de Educatoare din Bistrița a sărbătorit 50 de ani de la absolvire, într-un cadru festiv.
Cu amintirile în suflete și emoții în priviri, am redevenit absolventele de altădată și am sărbătorit într-o atmosferă plină de veselie și fericire. Bucuria revederii am trăit-o alături de cele 23 de colege și doi distinși profesori, domnul Vasile Moțoc și domnul Dumitru Neagoș care au strigat catalogul.
Mulțumim tuturor pentru participare și, cu speranța revederii cu sănătate și în anii următori, dorim să afirmăm că profesia de a educa generații de copii este cea mai sfântă misiune pe care o poate avea un om.
Citiţi şi:
- Absolvenţii Liceului Pedagogic Năsăud, promoţia 1974, anunţ revedere în 2019!
- O reîntâlnire de suflet şi bucuria revederii a promoţiei 1974 de la Liceul Pedagogic Năsăud – „Zimbrii” şi colegele lor
- Întâlnire de suflet pentru Promoția 1974 a Liceului Pedagogic Năsăud
- O reîntâlnire de suflet a valoroşilor formatori de suflete, personalităţi şi caractere – 45 de ani de la absolvirea Liceului Pedagogic Năsăud – promoţia 1974
- Absolvenţii Şcolii Medii nr.2 Năsăud, promoţia 1963-1964, au aniversat 51 de ani de la absolvire

Meniu principal
Ultimele stiri
Mie, 13:17
Solul fertil al culturii someșene Mie, 12:01
Poveștile copilăriei la Bistrița Cultura
Pe solul fertil al scenei culturale someṣene, a izvorât cu cinci ani în urmă, din...
Comentarii
Rus Augustin -
Mar, 21:14
„Dacă n-ar fi Eminescu ... ”
un cetatean -
Mar, 15:36
Este momentul potrivit sa scapati de pesedistii din PNL!
Iuliu -
Mar, 15:14
Motto:
"Luptînd ca tot românul să prospere,
Partidul nostru-i un partid de soi
Şi dacă interesul...
Cititor -
Mar, 14:25
Pentru producerea acestor accidente ar trebui inculpați toți primarii legați de minunăția tehnică...
Mariana Lesanu -
Mar, 07:11
La mulți ani unei prietene și. colege deosebite, un profesor de excepție și un om cu suflet frumos...
Aniversări
La popas aniversar, adresăm calde urări domnului Dumitru Bendean, primarul comunei Miceștii de Câmpie.
Astăzi este o zi deosebită pentru doamna Voichița Suciu, asistent medical care, de peste 20 de ani, își dedică activitatea îngrijirii și ocrotirii...























Comentarii
Felicitări pentru frumoasa revedere, educația are un rol primordial în viitorul tinerelor generații, familia noastră chiar mulțumește pentru gruja și educația de care fiul și nepotul nostru s-a bucurat la grădinița de pe strada Someșului. Felicitări cadrelor didactice de acolo și în mod cu totul special Doamnei Director care a creat între părinți și salariați o legătură demnă de admirat.
Felicitări pentru frumoasa revedere, educația are un rol primordial în viitorul tinerelor generații, familia noastră chiar mulțumește pentru gruja și educația de care fiul și nepotul nostru s-a bucurat la grădinița de pe strada Someșului. Felicitări cadrelor didactice de acolo și în mod cu totul special Doamnei Director care a creat între părinți și salariați o legătură demnă de admirat.
Adaugă comentariu nou