Școala altfel, Cunoașterea lui Dumnezeu prin rugăciune la Vermeş
Joi, 04/21/2016 - 20:26
În parohia Vermeş au participat miercuri dimineața la Sf. Liturghie copiii din sat, de la cei de grădiniță până la cei de clasa a VIII-a. În cadru Sf.Liturghii copiii au primit Sf. Împărtășanie și au învățat despre importanța sărbătorilor care urmează : Intrarea în Ierusalim a Mântuitorului și Învierea Sa, iar la final au fost miruiți. Acesta este cel de-ai treilea an în care parteneriatul Biserică - Şcoală își atinge scopul ei misionar și duhovnicesc.
Pr. Paul Ziman.
Citiţi şi:
- Ultimă zi de vacanță, memorabilă la Vermeş
- Mitropolitul Andrei a sfinţit Casa parohială de la Vermeş. Preotul Paul Ziman a lansat Monografia parohiei
- Părintele Paul-Valer Ziman şi credincioşii din Vermeş au avut oaspeţi deosebiţi în prag de Crăciun. Diplome de excelență pentru cadrele didactice și pentru primarul Romeo Florian, cu ocazia anului omagial al satului românesc
- Hram la Vermeş: Rugăciune cu sobor de preoţi, iar apoi cântec popular cu Anuţa Motofelea şi Nicu Cioancă
- PS Macarie, la Vermeș
Meniu principal
Ultimele stiri
Cultura
Nu se va fi gândit niciodată, autoarea, că lucrarea sa va...
Comentarii
Cerpas Ion Cornel -
Mar, 17:40
Buna ziua.Unde pot gasi arhiva SMA BERZOVIA(AGROMEC ) JUDETUL CARAS-SEVERIN pentru adeverinta...
Iuliu -
Mar, 16:55
Programul de guvernare este construit pe trei piloni fundamentali şi anume:
-Ordine în finanţele...
Emanuela Drăghici -
Mar, 14:01
Un lista excelentă și cu adevărat practică, aș vrea doar să adaug că în zborurile lungi mă ajută...
prof. Vasile G -
Mar, 12:52
La ceasurile acestei vârste frumoase în marșul prin viață, prinn Valea vieților noastre, un...
Coubis Alina -
Mar, 10:49
Dumnezeu este cu Marius și o să fie bine doamne ajuta sa se facă bine și Dumnezeu are grija de un...
Aniversări
Astăzi este o zi specială pentru ing. Ioan Cătălin Păun, director executiv al Direcției pentru Agricultură a județului Bistrița-Năsăud.
Ziua de dumneavoastră de naștere, doamna prof.
Adaugă comentariu nou