Primele paturi şi noptiere noi au ajuns la Spitalul Judeţean de Urgenţă Bistriţa. Preşedintele Moldovan: Continuăm investiţiile în sănătate
Mie, 11/20/2019 - 08:12
Spitalul Judeţean de Urgenţă Bistriţa este dotat nu doar cu aparatură de ultimă generație, cişi cu paturi şi noptiere medicale de cea mai bună calitate, pentru a asigura confortul pacienţilor.
Marţi au ajuns cele 270 de paturi electronice din primul lot și noptierele medicale, cu masă pliantă integrată, pentru a oferi facilitatea de servire a mesei la pat.
„Este o investiție în valoare de 5.400.000 lei (1.130.676 euro), care crește siguranța pacienților și confortul medical al acestora pe perioada spitalizării. Împreună cu echipa de la Spitalul Judeţean de Urgenţă Bistriţa, continuăm munca şi investiţiile în sănătate”, transmite preşedintele Consiliului Judeţean, Emil Radu Moldovan.
Citiţi şi:
- Nemţii ne-au mai trimis două TIR-uri cu paturi şi noptiere
- Peste 30 de paturi, saltele și noptiere au ajuns din Germania la Spitalul Beclean
- Managerul Gabriel Lazany: A fost livrat mobilierul achiziţionat cu sponsorizarea Nuclearelectrica! Ministerul Sănătăţii a alocat fonduri pentru alte 325 de paturi
- Dr. Alina Filip: Încurajată de susținerea a peste 500 de bistriţeni, am solicitat Spitalului Județean de Urgență Bistrița alocarea a 5 paturi într-un compartiment de endocrinologie
- 70 paturi donate pentru Secţia Recuperare a Spitalului Judeţean

Meniu principal
Ultimele stiri
Cultura
În „ziarul politic independent” „România Nouă”, director Zaharia Boilă (an. IV, nr. 128, din 16...
Comentarii
IOAN TUNS -
Mar, 16:14
Felicitări, Cristina! Sănătate și mult succes în noua misiune!
Conducător auto -
Mar, 12:36
De la Monor înspre Batoș ... ca după bombardament! Reabilitarea și modernizarea DJ 154 a intrat în...
Maria Murgoci -
Lun, 19:46
Bună seara.Nu va imaginați cit de mare bucurie mi-a făcut sa citesc aceste rânduri.L-am iubit pe...
Una de la PSD -
Lun, 17:38
Bolojan este așa de prost încât el crede că inamicul este PSD-ul, în timp ce noi, cei de la PSD,...
un cetatean -
Lun, 14:55
Domnule Sighiartau, pentru analfabetii functional si lipitorii de afise ai PSD, ce spui nu are sens...
Aniversări
La ceas aniversar, urările noastre se îndreaptă către doamna prof. Crina Clapou, directorul Grădiniței cu Program Prelungit nr. 3 Bistrița.
În zi de naştere, îi urăm primarului comunei Măgura Ilvei, inginer diplomat VALER AVRAM, multă sănătate, împliniri profesionale şi bucurii alături de...
În zi aniversară, adresăm cele mai calde urări doamnei profesor Ștefănescu Camelia-Ghizela, directorul Școlii Gimnaziale Șieuț.























Adaugă comentariu nou